Merka Spedition
Domovská stránka > Společnost

Společnost

MERKA SPEDITION 8
MERKA SPEDITION, s.r.o. poskytuje služby v oblasti mezinárodního zasílatelství od roku 1991. Po celou dobu své existence úspěšně usiluje o to, aby se stala seriózním obchodním partnerem pro zákazníky využívající spedičních služeb ke svým zahraničním a tuzemským obchodním aktivitám.
Jsme česká firma bez zahraničního kapitálu stavějící na odbornosti, zkušenostech a spolehlivosti. Existujeme navzdory nedokonalému ekonomickému a právnímu prostředí a nevýkonné státní správě již více než dvě desítky let. Nečerpáme státní ani tzv. evropské dotace – jsme toho názoru, že hospodařit by si měl každý za své a že dotace do soukromého sektoru deformují trh, neboť zvýhodňují příjemce dotací na úkor těch, kteří na ně produkují zdroje. Neztotožňujeme se s masívním a rostoucím neefektivním přerozdělováním prostředků státem a orgány EU.
Nedisponujeme ISO certifikáty, neboť jsme přesvědčeni, že dostatečné úrovně systému řízení lze dosáhnout vlastními silami i bez angažování agentur, které na této problematice postavily svůj byznys. Navíc jsme zaznamenali zásadní systémové nedostatky u některých nositelů certifikátů ISO, které v naší společnosti nejsou myslitelné.
Snažíme se přispívat ke kultivaci prostředí (nejen) na spedičním trhu, neboť v poslední době dochází k nárůstu neodborného a neseriózního počínání mnoha jeho účastníků. Zároveň aktivně působíme v oblasti zvyšování bezpečnosti přeprav, neboť četnost podvodů v dopravě strmě stoupá a metody se vyvíjejí.
K obchodní strategii společnosti patří především orientace na zákazníky vyžadující poskytnutí komplexních spedičních služeb – tj. od provedení přepravy přes uskladnění zásilky (nebo její části) až po její proclení včetně zajištění celního dluhu (u vněunijních zásilek) nebo vykazování agendy INTRASTAT (u intrakomunitárních zásilek) a konečnou distribuci k zákazníkovi. Jsme připraveni stát se aktivními účastníky realizace Vašich zahraničních i tuzemských obchodních aktivit, námi poskytovaný spediční servis uzpůsobíme Vašim potřebám. (Více viz služby).
Vzhledem ke k tomu, že naše činnost není omezena hranicemi států, patří mezi naše obchodní partnery (jak na straně zákazníků, tak i dopravců popř. jiných dodavatelů) firmy jak z ČR, tak z celé Evropy. Rovněž tak spolupracujeme s mimoevropskými obchodními partnery.
Sídlo společnosti - Hradec Králové - je svojí polohou pro mnoho zákazníků optimální jak z hlediska nevelké vzdálenosti 100 km severovýchodně od Prahy s přímým dálničním připojením, tak i z hlediska trasy směrem do Polska a na Slovensko (a dále na východ). Zároveň poloha sídla společnosti umožňuje pro vybrané zákazníky s úspěchem centrálně provádět distribuci zásilek po celé ČR.
budova_vlajky.jpg

Mezi naše přednosti patří

  • dlouholetá zkušenost v oboru,
  • flexibilita,
  • uzpůsobování nabídky na míru dle přání zákazníka,
  • jazyková vybavenost,
  • schopnost poskytnout služby komplexně nebo dílčím způsobem v závislosti na přání zákazníka.
Jsme dlouholetým členem Svazu spedice a logistiky ČR
certifikat_SSL.jpg
Poslat na e-mail Poslat odkaz na e-mail     Vytisknout Tisknout stránku
© 2007 MERKA SPEDITION, s.r.o., Vážní 857, 500 03 Hradec Králové, ČESKÁ REPUBLIKA
tel.: 498 779 111, fax: 498 779 120, e-mail: hk@merka.cz.   Webdesign a Redakční systém